2011-08-06
Wywiady - O sportowcu

Zgłoszenie siatkarzy UAM do III ligi piłki siatkowej było pomysłem trenerów ś. p. Tomasza Zajączkowskiego i Andrzeja Kozińskiego, ale inicjatywa należała do Pana prof. Bronisława Marciniaka (ówczesnego Prorektora UAM). Po wcześniejszej aprobacie Pana Rektora UAM Stanisława Lorenca w 2002 roku zgłoszono nas do III ligi. Od tamtego momentu, aż do dnia dzisiejszego Pan prof. Marciniak jest patronem siatkarskiego przedsięwzięcia. Jest obecny na zdecydowanej większości naszych meczów. Zawsze służy radą i wsparciem.

- Dr Adam Barabasz - były zawodnik siatkówki AZS UAM. Adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa

2011-08-05
Wywiady - O swoim ojcu

Tata jest przede wszystkim osobą bardzo towarzyską, dlatego nasz dom zawsze tętni życiem. Często zdarza się, że niespodziewanie dzwoni do Mamy i uprzedza, że za dwie godziny zjawi się w domu z kilkoma znajomymi. Imieniny Bronisława obchodzone są w kilku turach - z rodziną, znajomymi i w Collegium Chemicum. Oczywiście wszystkie spotkania w domu nie mogą odbyć się bez wspólnego muzykowania, w którym Tata akompaniuje na skrzypcach, pianinie lub gitarze, a coroczną tradycją jest wspólne śpiewanie kolęd w gronie rodziny i przyjaciół.

- Anna Marciniak - studentka V roku chemii UAM i I roku fizjoterapii AWF.

2011-08-05
Wywiady - O swoim promotorze

Jestem studentką studium doktoranckiego, a oprócz tego czuję się członkiem zespołu Zakładu Fizyki Chemicznej Wydziału Chemii UAM. Takie poczucie dają mi pracownicy tego zakładu i ogólnie panująca tu życzliwa i przyjazna atmosfera, którą tworzą nie tylko członkowie grupy badawczej, ale w dużej mierze jej szef. Znam zatem profesora Marciniaka jako kierownika Zakładu Fizyki Chemicznej, jak również promotora mojej pracy magisterskiej i doktorskiej.

- Doktorantka mgr Małgorzata Bayda.

2011-08-04
Wywiady - O swoim koledze, stypendyście Fulbrighta

Bronka Marciniaka znam od przeszło dziesięciu lat. Obaj byliśmy stypendystami Fulbrighta. Profesor Marciniak był przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Stypendystów Fulbrighta(w latach 2001-2004), ja w tym czasie wspomagałem Jego działalność pełniąc funkcję sekretarza. Za „rządów” profesora Marciniaka Stowarzyszenie działało bardzo prężnie, znacznie lepiej niż obecnie, więcej się działo i zarówno w skali lokalnej Poznania, jak i ogólnopolskiej byliśmy bardziej zintegrowani.

- Prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski Prorektor ds. Kształcenia Politechniki Poznańskiej (kadencje: 2002-2005, 2005-2008) Stypendysta Fundacji Fulbrighta. Przez dwie kadencje sekretarz Polskiego Stowarzyszenia Stypendystów Fulbrighta.

Strategia

Zapoznaj się ze Strategią Rozwoju Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na lata 2009-2012.

Kliknij tutaj, aby pobrać dokument zawierający szczegółowe informacje.

1 2 3 4

5

6 7